Malowanie proszkowe felg samochodowych – co warto wiedzieć na ten temat?

Codzienne użytkowanie felg samochodowych sprawia, że na ich powierzchni mogą pojawić się zabrudzenia oraz mniejsze lub większe rysy. Na dobrą sprawę wystarczy nawet chwila nieuważnej jazdy – przejechanie po dziurze w asfalcie, wjechanie w pełną kamieni i błota kałużę, czy też zahaczenie o krawężnik.

Takie ślady zużycia może zlikwidować fachowo przeprowadzona renowacja felg samochodowych, której głównym punktem będzie wyczyszczenie oraz polakierowanie tego elementu pojazdu za pomocą specjalistycznych farb proszkowych dostępnych w różnych wersjach kolorystycznych. Zapoznaj się z zamieszczonymi poniżej informacjami, żeby przekonać się, że regeneracja felgi w samochodzie osobowym, czy dostawczym to prawdziwy strzał w dziesiątkę i inwestycja, na którą warto się zdecydować!

Na czym polega malowanie proszkowe felg samochodowych?

Pierwszy krok, jaki trzeba wykonać przy regeneracji felg samochodowych, to zweryfikowanie, czy w ogóle nadają się one do naprawy. Jeśli tak jest, następuje przygotowanie tego elementu do dalszych prac, polegające na wyrównaniu i oczyszczeniu powierzchni felg  (z brudu, rdzy, jak i starego lakieru), a więc przywróceniu felgi do oryginalnego stanu. Następnie konieczne jest pokrycie jej podkładem.

Wtedy przychodzi czas na wybór koloru farby oraz staranne i równomierne naniesienie proszku za pomocą narzędzi natryskowych, które pozwalają dotrzeć w każdy zakamarek tego komponentu. Powstała warstwa zostaje utrwalona w specjalnym piecu, w którym panuje wysoka temperatura. Takie warunki sprawiają, że drobinki farby topią się i trwale zespajają z felgą samochodową. Ostatecznie powstaje solidnie zabezpieczona oraz wytrzymała powłoka, odporna na wszelakie uszkodzenia, korozję, czy działanie czynników atmosferycznych (np. promieniowania słonecznego).

Czy malowanie felg w samochodach się opłaca?

Samochodowe felgi – renowacja tego elementu pojazdu, przywracająca mu nienaganny wygląd, to generująca spore oszczędności alternatywa dla zakupu całkiem nowych części. Nie dysponujesz budżetem, który w danym momencie mógłbyś przeznaczyć na wskazany cel? To rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie, zwłaszcza jeśli zakres uszkodzeń felgi nie jest zbyt duży, a mankamenty mają jedynie charakter estetyczny i nie wpływają na bezpieczeństwo jazdy.

Zadbane, starannie polakierowane na wybrany kolor felgi samochodowe, na których zlikwidowano drobne odpryski, zarysowania, czy inne powierzchowne defekty, prezentują się o wiele lepiej, przez co można je uznać za wizytówkę pojazdu, korzystnie oddziałującą na jego walory wizualne. Tak wypielęgnowane auto bez dwóch zdań będzie prawdziwą chlubą właściciela i pozwoli wyróżnić się na drodze.

Malowanie proszkowe felg samochodowych – podsumowanie

Jeśli Tobie również zależy na uzyskaniu podobnego efektu, jak najszybciej zdecyduj się na malowanie proszkowe felg samochodowych – już teraz przekaż swój środek transportu w ręce specjalistów, a w praktyce przekonasz się, jak wiele korzyści niesie za sobą profesjonalnie wykonana regeneracja felg, przynosząca trwałe rezultaty oraz przedłużająca żywotność felg w aucie.