Szkiełkowanie silnika — na czym polega?

Szkiełkowanie podobne jest nieco do procesu piaskowania. Stosuje się je jako jeden z elementów renowacji podzespołów aluminiowych. Do wykonania szkiełkowania wykorzystuje się szklane mikro kulki lub granulat, który nadaje połysk aluminiowej powierzchni. Najczęściej wykorzystywane w branży motoryzacyjnej do odnawiania części silnika oraz felg aluminiowych. Dzięki niemu regeneracja komponentów przebiega szybko i z największą dokładnością. Nie nadaje się jednak do elementów żeliwnych ze względu na swoją delikatność.

Jak wygląda proces szkiełkowania?

Szkiełkowanie odbywa się w specjalnie do tego przeznaczonej komorze. Używane szklane kulki służą przede wszystkim do utrwalania i nabłyszczania powierzchni, ewentualnie usunięcia drobnych zanieczyszczeń. To sprawia, że powierzchnia musi być wcześniej odpowiednio przygotowana. Wszystkie szkiełkowane elementy należy wcześniej umyć, aby pozbyć się zaschniętego brudu, oleju i smarów. Po umieszczeniu części w komorze wypuszczany jest strumień granulatu w ich stronę, który wygładza całą powierzchnię elementów. Po zakończeniu całego procesu podzespoły są gotowe do ponownego użytkowania. Nie jest konieczne ich zabezpieczanie lakierami ani farbami. Powstały w przyszłości brud będzie łatwo usunąć za pomocą benzyny ekstrakcyjnej lub dedykowanych detergentów.

Po co szkiełkować silnik?

Szkiełkowanie silnika najlepiej jest wykonać, kiedy widzimy, że jego wygląd zdecydowanie odbiega od fabrycznego. Wykorzystanie szklanych kulek pozwoli mu na dłużej zachować nieskazitelny wygląd i spowoduje, że bród nie będzie przywierał tak szybko. Jest to szczególnie polecany proces w pojazdach, w których silnik nie jest chroniony żadną powłoka, jak na przykład w starych motocyklach.

Jakie zalety ma szkiełkowanie silnika?

  1. Skutecznie usuwa mikrozanieczyszczenia oraz ślady korozji.
  2. Szklane mikro kulki wykorzystywane w procesie szkiełkowania nie powodują ścierania erozyjnego.
  3. Szkiełkowana powierzchnia jest gładka z zachowaniem naturalnej barwy metalu.
  4. Szkiełkowanie silnika przywraca mu estetyczny wygląd.
  5. Proces ten podnosi odporność części na uszkodzenia mechaniczne oraz fizyczne.

Usługa szkiełkowania silnika RENOVERSE

Jeśli jesteś posiadaczem starego pojazdu lub marzysz o odnowieniu swojego ulubionego samochodu, to usługa szkiełkowania w Tarnowie to właśnie to, czego potrzebujesz. Dlaczego warto zdecydować się na to fascynujące rozwiązanie? Tarnów to miejsce, gdzie rzemieślnicy opanowali sztukę szkiełkowania. Kombinując tradycyjne techniki z nowoczesnymi rozwiązaniami, przekształcają stare pojazdy w unikatowe dzieła sztuki. Zaufaj profesjonalistom w Tarnowie i przekonaj się, że Twój samochód może stać się prawdziwą perełką.